NovinkyZX Spectrum

Kačeří příběhy – Rodina na prvním místě!

„Kačerov jako hurikán k nám už míří, auta, lejzr, éroplán“… pamatujete? Už je to hodně let zpět, co Kačeří příběhy vtrhly jako zjevení na české obrazovky. V minulosti ale zůstaneme jen částečně.

Zůstaneme u kačerů, ale současně přetočíme čas o pár let zpět do minulosti. Do času osmibitových počítačů. Pro ně je totiž určená nová hra, kde se ponoříte do světa tohoto oblíbeného seriálu. Jedná se o bezplatnou plošinovou hru pro ZX Spectrum 48K.

„Kačeří příběhy“ jsou ikonickým animovaným seriálem od společnosti Walt Disney, který byl poprvé vysílán v roce 1987. Sleduje dobrodružství bohatého kačera Skrblíka a jeho tří synovců Bubíka, Dulíka a Kulíka a dalších postav, jak prozkoumávají svět v hledání pokladů a snaží se ochránit Skrblíkovo obrovské bohatství před různými zloduchy. Seriál je známý chytlavou úvodním znělkou a poutavými příběhy.

Duck Tales - Family Comes First!

Zlá čarodějnice Magika Von Čáry (Magica De Spell) unesla synovce strýčka Skrblíka (Scrooge). Magica není žádná troškařka, proto požaduje za jejich propuštění celé Skrblíkovo jmění a jeho šťastný desetník (jedná se o první desetník, který si v životě vydělal).

Po obdržení dopisu s podmínkami pro návrat dětí od Magicy se Skrblík rozhodne vynaložit všechny své peníze na nalezení svých synovců a potrestání zlé čarodějnice. Šikula (Gyro) vytvořil nový, super silný počítač, který pomáhá shromažďovat informace od agentů, které Skrblík vyslal po celém světě. A věrný pilot Rampa McKvák (Launchpad) je připravený dopravit Skrblíka kamkoliv na této planetě (pravděpodobně i s efektním přistáním, jak to umí jen on).

Ve hře tedy budete pomáhat Skrblíkovi osvobodit děti ze zajetí a zároveň znásobit jeho jmění.

Hra je dostupná v angličtině a ukrajinštině a je navržena pro ZX Spectrum 48k. Obě verze jsou dostupné ve dvou variantách:

  • s úvodem (doba načítání hry je přibližně 9 minut)
  • bez úvodu (doba načítání hry je asi 4 a půl minuty)

Jedná se již o druhou hru z tohoto světa od vývojářů N10Team. První hru, jménem Duck Tales ZX – Webby to the Rescue! si můžete stáhnout pomocí odkazu pod článkem.

Další
Duck Tales ZX - Webby to the Rescue!
Zdroj
n10team.itch.io

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button