Amiga ReviewČasopisy

Micro Mortal Tennis

Už podle názvu této hry vás mohou napadat všelijaké myšlenky o tom, jak tato hra bude asi vypadat.

Ne nebojte se, nejedná se o nějaké tenisty, kteří by se mlátili tenisovými raketami, ani se nejedná o bojovníky, kteří se na tenisovém kurtě řežou, až krev stříká kolem nich a nejen nich, ale také i na diváky sem tam nějaká ta kapka dolétne. To jste opravdu na velikém omylu. A kdo jiný vás může nasměrovat tím správným směrem než já a MICRO MORTAL TENNIS.

Micro Mortal Tennis

Co to je MMT? Micro Mortal Tennis (MMT) by se dal zařadit mezi sportovní hry. Abych to upřesnil, MMT je další tenis, který by se dal zařadit stejně jako Super Tennis Champs mezi ty z lepších tenisů. Možná už máte plné zuby všech tenisů? Ani se vám nedivím, vždyť za poslední rok jste mohli v Amiga Review shlédnout recenze na Center Courts, Super Tennis Champs, Ultimate Tour Tennis či preview na očekávaný Quite Please Tennis. Ale věřte, že MMT je vskutku něčím odlišný od těch předešlých a za to by si opravdu zasloužil aspoň vaše uznání. Firma SKYWARDS si totiž ke hře dovolila přidal i nějaký ten příběh.

Jak to všechno začalo? Jednoho klidného večera, kdy se na zem snesl měsíční svit a všechna zvěř šla spát s klapkami na uších (?!?!?), sovy začaly houkat a z malé chatky na kopci se začalo ozývat strašlivé chrápání. Toto strašné chrápání zde vytvářel jakýs takýs studentík, který zde asi i bydlel. Do studentova chrápání však zazvonil telefon. Po tomto telefonním hovoru musel ospalý student nastoupit do auta a vydat se k BOSSovi. Cestou si zkoušel sám odpovídat na některé otázky jako „Co po mně zase ta zrůda chce“. Ještě než vešel do budovy, potkal venku Tentacle, že nevíte o koho jde a co známý slizoun z Maniaca Mansiona. Doufám, že už víte. Po krátkém rozhovoru si to studentík namířil rovnou k BOSSovi. U něj se pak dozvěděl, že BOSS po něm chce, aby vyhrál tenisový pohár. Když prý vyhraje, tak k výhře patří i nějaký klíč od brány. Ovšem od jaké brány to mu BOSS neprozradil. A tento klíč mu má přinést zpět. Toť k příběhu vše a teď bychom se mohli vrhnout na hru samotnou.

Micro Mortal Tennis

Jaké je menu? V něm se nám nabízí hned několik voleb a to: Arcade mode, Unfriendly tournament, Season, Options, Friendly match, Save/Load game. Tak si je prohlédneme pěkně popořádku. Co říkáte?

Arcade mode

Pokud chcete, aby jste si zahráli tenis s příchutí MORTAL KOMBAT, tak zkuste „Arcade mode“. Spatříte zde známou horu, po které musíte vystoupat až na samý vrchol, kde se utkáte s nejlepším tenistou. Dále při hře můžete spatřit i velmi známé FATALITY, a to když míček spadne těsně vedle lajny a váš tenista se rozhodne protestovat. Rozhodčí k němu sleze a poslechne si od hráče „ITS GOOD“ na to tenistovi rozhodčí řekne „SHUT UP“. Uražený tenista vzápětí provede FATALITY a z rozhodčího se stane něco jako dítě, ale musím vás zklamat toto kouzlo platí jen dočasně a krátce po něm může hra opět pokračovat dál. Škoda, že? Takže se tím jako obvykle nic nezměnilo.

Unfriendly tournament

Pokud chcete, aby jste si zahráli tenis s příchutí STREET FIGHTERa, tak zkuste „Unfriendly tournament“. Zde zase cestujete letadýlkem po celém světě k jednotlivým protivníkům, přesně jako u STREET FIGHTERa i zde se může vyskytnout rozpor mezi tenistou a rozhodčím = FATALITY.

Season

Pokud chcete, abyste si zahráli normální sezónu, tak si zvolte „Season“. Samozřejmě, že dohrání sezóny bude daleko déle trvat než dohrání turnaje. I zde můžete nerazit na pověstné FATALITY.

Options

Zde si můžete vybrat na kolik chcete hrát setů a jestli chcete hrát dvojhru či čtyřhru. Zajímavé je zde vybírání svého tenisty, kterým se může stát jeden z 12 tenistů. Tito tenisté pak mají jisté atributy (forhend, bekhend, smeč, podání, volej z forhendu a volej z bekhendu), které si pak můžete upravit podle sebe. Třeba si vytvoříte úplně nejrychlejšího hráče, kterému zase musíte ubrat třeba z podání. které bude zase nejhorší. To už si rozhodněte sami, jak to uděláte. Ovšem já dávám přednost MARKovi z ANGLIE, který je podle mého ten „best of the best“. A nakonec jedna špatná zpráva pro pařanky. Nehledejte zde svou favoritku, jelikož zde není ani jedna.

Friendly match

Jestli máte chuť na přátelák, tak prosím. Je také daleko lepší, než se hrnout rovnou do turnaje. Zde se velmi dobře seznámíte s ovládáním hry, které opravdu není tak těžké, jak vypadá.

Save/Load game

Každý ví oč se jedná. A buďme rádi za tuto kolonku, jelikož tato volba u některých tenisů chybí a to je velká chyba. A abych nezapomněl, měl by se v tomto čísle objevit čít na tuto skvělou hru, který uplatníte právě v ukládaní pozic. Určitě ho zkuste, je fakt dobrej.

Micro Mortal Tennis

Jak to celé vypadá? Ještě jsme se nekoukli na celkový vzhled hry. Že se jedná o tenis, to už každý ví. Ale nevíte. že u tohohle tenisu najdete také trochu toho mluveného slova. A to myslím opravdu vážně. Kromě každé menší změny skóre zápasu také rozhodčí hlásí i změny stran, auty a jiné. To u jiných tenisů zatím chybělo a nejen u nich, i u fotbalů, hokejů a vůbec u všech sportovních her. Nebo jste někde nějaké to mluvené slovo mohli uslyšet, ale ne v takové míře jako u MMT. Zajímaví jsou i tenisté. Když ten váš něco zkazí, tak hodí raketu na zem a párkrát si na ní zaskáče. Možná vás odradí právě velikost tenistů od tohoto tenisu. Ale věřte mi, že se mi daleko víc líbí tito menší než větší. které najdete třeba u Super Tennis Champs. A myslím, že tento názor zastávají i ostatní. To by asi nebyl oblíbený jak u nás, tak i ve světě Sensible Soccer. Postavičky u něj by se dali srovnávat s těmi u Mikro Mortal Tennisu. A sami vidíte, že se i přes to stal Sensible Soccer daleko úspěšnějším fotbalem než třeba Fifa Soccer či Kick Off 96. O přestávkách mezi gamy může na kurt vběhnout třeba prase, které se tam chvilku pase či sumista, který zde provádí svou exhibici. Určitě jste ještě zvědaví co má MMT společného s BRUTAL PAWS OF FURY. Jediné co je dosti podobné je hudba, která by jako z oka vypadla té z BRUTAL PAWS OF FURY. Ne, že by se mi japonská uklidňující hudba nějak nelíbila, ale rozhodně byl ji nikdo nečekal u tenisu.

Speciální pohyby jsou převzaty z bojových videoher a hororů. Hra nabídne také naváděcí střely a ohnivé koule.

Máš pro nás nějaký rady? Mám. 1) Nesnažte se při podá ní o esa, je to nemožné. 2) Nehrajte jen na základní čáře a běžte klidně k síti. Opravdu se to vyplatí. 3) Nehrajte na protihráče, ale dávejte míče soupeři pěkně na opačnou stranu, kde stojí. Nestihne to! 4) Použijte čít, který je v tomto čísle. A vůbec pokud sami budete mít nějakou dobrou radu, zašlete nám ji do redakce.

Je dobrej, nebo ne? Kdybych to měl nějak shrnout, tak asi takto. Mitro Mortal Tennis je celkem zdařilá parodie na Mortal Kombat. Street Fightera a Brutal Paws of Fury. Rozhodně by se nedal tento tenis srovnávat se Super Tennis Champs. To je jako kdybyste srovnávali SWOS s Total Fotballem. To prostě nejde. Super Tennis Champs je normální tenis s pěknou grafikou. Mitro Mortal Tennis je spíše tenis, který pobaví a nejen to, s o něco horší grafikou, ale lepšími zvuky a hudbou a také se zajímavými nápady, které chybí Super Tennis Champs k tomu, aby aspoň u mě dostal pověstných 100 procent. Během této recenze jsem přišel na to, jak konečně vznikne nejlepší tenis. Smíchejte nejlepší ze Super Tennis Champs a nejlepší z Mikro Mortal Tennis a vznikne vám nejlepší tenis. A víte jak by se jmenoval? No přece, SUPER MICRO MORTAL TENNIS CHAMPS. A ještě něco, pokud jste příznivci her jako Worms, SWOS, Sensible Golf, Lemmings, tak vás by měla tato hra zajímat nejvíce. Já vím, že je to úplně jiný žánr. Ale něco znají tyto hry společného právě s MMT. A tím něčím nejsou pouze jen zvuky, ale ještě mnoho jiného. Takže vy berte tuto hru všemi devíti.

Richard Král

  • vynikající zvuky
  • dobrá hudba a zábava
  • zajímavý příběh
  • save game
  • FATALITY
  • horší grafika jinak asi nic

Grafika - 85%
Zvuk - 90%
Hratelnost - 70%
Originalita - 75%

80%

Originální hodnocení v magazínu Amiga Review.

Recenze byla publikována v časopise Amiga Review 22 z roku 1996.

Amiga Review

Články z časopisu Amiga Review jsou publikovány s dovolením vydavatele Michala Suka, majitele společnosti © Atlantida Publishing, s.r.o.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button