NovinkySEGA

Mega 65 – nová herní konzole do kapsy

Společnost Hyperkin oznámila novou přenosnou konzoli, která umožní si zahrát staré hry pro SEGA Mega Drive (Genesis) z originálních cartridgí.

Jestliže máte velké kapsy, jako měl krteček, konzole se vám do nich určitě vejde. Mega 95, jak se konzole jmenuje, bude disponovat pětipalcovým displejem.

I když je Mega 95 primárně navržena jako přenosný systém, najdeme zde také USB-C dock (bude standardní součástí balení), který umožní připojit ji k televizi a má porty pro připojení dalších ovladačů.

Společnost Hyperkin je známým výrobcem herního příslušenství. Jejich sortiment zahrnuje přenosné konzole, ovladače, adaptéry a další příslušenství určené pro různé herní platformy.

Když už jsem u té obrazovky, výdrž by měla dosahovat 10 hodin na jedno nabití, což je s přimhouřením obou očí přibližně třikrát více, než nabízela historická SEGA Nomad. Design je podobný originálnímu joypadu konzole Mega Drive.

Mega 65 - nová herní konzole do kapsy

Cena nebo datum vydání zatím nebylo oznámeno. O typu emulace se také neví nic bližšího, ale vzhledem k jiným produktům této společnosti se můžeme spíše těšit na nějakou implementaci FPGA.

FPGA je typ technologie, která umožňuje vytvářet čipy, jež lze naprogramovat tak, aby simulovaly chování jiných procesorů. Tyto čipy dokáží přesně napodobit chování původního hardwaru starých počítačů a herních konzolí. Tímto způsobem je dosaženo vysoké kompatibility a přesnosti při emulaci starších softwarových titulů.

Technické informace:

  • Kompatibilní s cartridge pro Genesis/Mega Drive
  • 5″ obrazovka s tlačítkem poměru stran 4:3/16:9
  • Dokovací stanice s USB-C, výstupem na TV (720p HD) a 2 vstupy pro ovladače
  • Stereofonní zvuk s 3,5mm konektorem pro sluchátka
  • Dobíjecí Li-Ion baterie (výdrž cca 10 hodin)
Další
Sega Nomad
Zdroj
Hyperkin

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button