NovinkyZX Spectrum

Věrná konverze hry Pac-Man pro ZX Spectrum

V roce 1982 se ve světě počítačů objevila jedna z ikonických platforem, ZX Spectrum 48K. Tato platforma otevřela dveře do světa digitální zábavy pro mnoho nadšenců, nastartovala revoluci v domácím hraní a stala se určitým milníkem pro budoucí generace vývojářů a hráčů.

Své uživatele nejen zasvětila do kouzel programování, ale také jim poskytla nesčetné hodiny zábavy prostřednictvím široké škály her. Dnes, po desítkách let, se ZX Spectrum 48K dočkalo věrné konverze legendární arkádové hry Pac-Man, což je svědectvím o trvalém odkazu a vlivu této platformy na herní průmysl.

ZX Spectrum je 8bitový domácí počítač, který vyvinula a uvedla na trh společnost Sinclair Research. Poprvé byl uveden ve Spojeném království 23. dubna 1982 a v následujících letech se dostal na trhy po celém světě, zejména v Evropě, Spojených státech a zemích východního bloku.

Věrná konverze hry Pac-Man pro ZX Spectrum

Ke stažení je věrná konverze původní arkádové hry Pac-Man pro ZX Spectrum 48K. U konverze bylo nutné udělat několik ústupků kvůli určitým technickým omezením, ale celkový výsledek je stále velmi blízký originálu. Hra běží v plynulých 50fps a se zvukem.

Věrná konverze hry Pac-Man pro ZX Spectrum

Všechy postupy v úrovních, logika, pravidla a časování jsou implementovány přesně jako v arkádě. Všechny mezihry jsou zahrnuty na konci správných úrovní. Celá logika duchů byla replikována přesně podle originálu. Byla provedena také oprava logiky Inkyho, která měla v původní hře chybu. Hra na konci 256. úrovně, na rozdíl od původní arkádové verze „nespadne“, ale objeví se hláška Game Over. Podpora dvou hráčů je samozřejmostí.

Zdroj
marco-leal-zx.itch.io

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button