AmigaNovinky

MoonPatrol500: alfa verze ke stažení

Předevčírem mi přišel email, který mě informoval o vydání nové hry. Jedná se o převedení arkádové klasiky Moon Patrol na počítače Amiga. Podívejme se na tuto hru trochu podrobněji.

Příběh

V roli policisty z Luna City, přiděleného do Sektoru 9, známého jako domov „nejdrsnějších zločinců v galaxii“, se ujímáte ovládání měsíční buginy. Ta se pohybuje doprava po horizontálně posouvajícím se povrchu Měsíce. Před vámi se objevují různé překážky na zemi, jako krátery a miny, které musíte buď zneškodnit střelbou nebo přeskočit. Nad hlavou prolétávají tři typy UFO, které je nejlepší sestřelit. Jedno z těchto UFO má schopnost vytvářet na zemi krátery svou zbraní, což přináší další výzvu v boji o přežití v tomto nehostinném prostředí.

Irem Software Engineering, japonská vývojářská společnost zabývající se videohrami, byla založena v roce 1974. Původně známá jako IPM, společnost se zpočátku soustředila na výrobu a prodej elektronických her a herních automatů. Po změně názvu na Irem se společnost proslavila řadou úspěšných herních titulů. Mezi nejvýznamnější patří „R-Type“, ikonická série stříleček s pohledem z boku, která definovala žánr.

Jedním z klíčových milníků v historii Iremu bylo vydání hry „Moon Patrol“ v roce 1982. Tato hra, kombinující prvky stříleček a vozidlových simulátorů, se stala legendou v herním průmyslu. Moon Patrol je známá pro svůj inovativní design, kde hráči řídí měsíční vozítko překonávající překážky a bránící se útokům nepřátel z nebe i země. Hra zaujala svým jednoduchým, ale návykovým herním mechanismem a stala se jednou z klasik arkádových her.

Ovládání

Hra se ovládá pomocí joysticku, kde pohyb doleva a doprava slouží k brzdění a zrychlení vozidla. Stiskem tlačítka na joysticku nebo pohybem joysticku nahoru resp. druhým tlačítkem lze s vozidlem skákat. Pro vložení mince je potřeba stisknout klávesu 5 a pro spuštění hry klávesu 1.

Cheaty:

  • F1: Dokončení sekce
  • F2: Dokončení úrovně
  • F4: Přepínání nesmrtelnosti

Hra využívá rychlý DMA mód AGA čipsetu, pokud je dostupný. Moon Patrol na AGA mašinách běží na hezkých 50 fps, resp. 25 fps na ECS strojích.

Aktuálně se jedná o alfa verzi. Hra není spustitelná na původním procesoru 68000, ale funguje na počítači Amiga A1200 a nebo ECS počítači s procesorem 68020 a vyšším.

Zdroj
jotd666.itch.io

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button