AtariInternetNovinky

Retro Games Ltd oficiálně představilo Atari 400 Mini

Když se zmíním o Retro Games Ltd., mnoho lidí si pravděpodobně nevybaví správnou asociaci. Ale když řeknu A 500 Mini nebo C64 Mini, začíná to být jasnější? Napovím, jedná se o společnost, která stojí za těmito retro „počítači“. Nedávno oznámila, že na trh uvede miniaturní verzi Atari 400.

Celosvětově bude k dispozici od 28. března 2024 a už nyní je možné provést předobjednávku za 119,99 USD na webových stránkách Atari (pro zákazníky v Severní Americe) a u dalších prodejců po celém světě.

Společnost Atari v roce 1978 oznámila svůj záměr vstoupit na počítačový trh a již v lednu roku 1979 na zimním veletrhu CES představila počítače Atari 400 a Atari 800.

Specifikace:

  • Emulaci celé řady 8bitových Atari počínaje modely od Atari 400 až po 800XL a zahrnující i domácí konzoli Atari 5200.
  • Součástí balení je klasický joystick Atari CX40 se sedmi funkčními tlačítky.
  • Možnost nahrávat vlastní hry pomocí USB flash.
  • Možnost přetáčet čas a ukládat postup ve hře.
  • HDMI výstup s kompatibilitou 50/60 Hz.
  • 5 portů USB, které umožňují připojení klávesnice, joysticků a dalšího příslušenství.

V balení naleznete Atari 400 Mini, Atari CXStick joystick, HDMI kabel, USB-C napájecí kabel a manuál.

Společnost Retro Games zatím nezveřejnila úplný seznam (má jich být 25) zahrnutých her, které konzole bude mít implementované v sobě, ale na své stránce uvedla aspoň tyto hry: Berzerk, Lee (přejmenovaná verze Bruce Lee), Millipede, Miner 2049er, M.U.L.E. a Star Raiders II.

Zdroj
Retro Games Ltd

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button