AmigaNovinky

Zprávy ze světa Amigy #1

Co se dělo ve světě Amigy za poslední dobu? V těchto rychlých novinkách to zjistíte.

Po více než dvou letech vývoje společnost Airsoft Softwair oznámila, že je dostupná nová verze programu Hollywood 9: Sugarcane. Hollywood je programovací jazyk, který lze použít k vytváření nejrůznějších programů a her založených na grafickém uživatelském rozhraní, jak pro stolní počítače, tak i pro mobilní telefony na platformách Android a iOS. Hollywood podporuje také retro platformy (např. AmigaOS, MorphOS, AROS) vedle moderních operačních systémů (Windows, macOS, Linux).
Společnost Hyperion Entertainment je nejlépe známá ohledně vydávání AmigaOS 4.0 (PowerPC), AmigaOS 4.1 (PowerPC), AmigaOS 3.1.4 (68k) a v současné době pracuje také na AmigaOS 3.2 (68k). Na druhé straně Amiga Inc., Itec a Amino jsou nejvíce známé tím, že prakticky nedělají nic od krachu společnosti Commodore v roce 1994. Ale obrázek si udělejte sami, přeji příjemné čtení. Můžete začít v roce 1994 do současnosti, bude to velmi výživné a smutné.
Aminet je největší archiv softwaru pro počítače Amiga.
Pomocí WHDLoad lze na pevný disk instalovat hry, dema a intra, které byly původně navrženy ke spouštění pouze z disket.
Zajímáte se o dění v retro světě? Jestli máte zájem přispět novinkami o různých retro systémech, ozvěte se. Spolupráci se nebráním.
Logická hra napsaná v programovacím jazyce AMOS Professional. Je zdarma, ale můžete však za ní zaplatit dobrovolnou cenu.
Událost „Flashback 20/20 feat. Amiga 35“ v nizozemském Hilversum, která byla dříve kvůli koronavirové situaci odložena, byla nyní definitivně zrušena.
AMOS Professional Unity programuje Frédéric ‚AmiDARK‘ Cordier a jedná se o jeho druhý pokus o přidání podpory AGA chipsetu do kompilátoru jazyka BASIC. Podle vyjádření vývojáře na amigaworld.net tohoto cíle dosáhl vydáním AMOS Professional AGA, ale na úkor kompatibility se staršími ardware a starými datovými formáty („Banks“).
Britský časopis, který se věnuje počítačům Amiga. Třetí číslo obsahuje recenzi FPGA klonu UnAmiga a mnoho dalších zajímavých věcí. Časopis vychází měsíčně v papírové podobě a také ve formě PDF.
Lubricator (dříve WebDiskWriter) je program, který umí načíst obrazy disket z Internetu a zapsat je na disketu. Funkčnost i na počítačích s 1MB RAM a bez HDD.
Dungeon Crawler
Před třemi měsíci byl oznámen rozšiřující balíček hry Dungeon Crawler Black Dawn Rebirth s názvem „Black Down Rogue“, ale nyní má být dokonce samostatnou hrou. Engine hry byl kompletně přepsán a bude použita i nová grafika. Obrázky můžete vidět na stránkách Indie Retro News.
Adventuru Nippon Safes Inc. vydanou v roce 1992 nyní vývojáři zpřístupnili jako freeware. Obrazy disků, skeny manuálu jsou k dispozici ke stažení na scummvm.org/games.
Vyjádření proč se nepodařilo dodat klávesnice (pro A500 a A1200) do konce roku 2020 všem uživatelům, kteří si je předem rezervovali. Současným plánem je dosáhnout toho do konce června tohoto roku.
Nová verze programu pro automatické stahování, extrahování a přehrávání modulů z Aminetu. Podporovány jsou i další weby, jako Haxor.fi, Modland a Modules.pl.
Další
BoinBall obrázek
Zdroj
amiga-news.de

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button