Recenze

Boomerang B432

Dostupný a zároveň levný joypad pro konzoli Amiga CD32. Jak si stojí vůči nedostupnému originálu? Na to se podíváme v dnešní první recenzi na hardware.

Když vybalíme joypad z chatrné krabičky, překvapí svou hmotností. Není těžký, že držíte něco v ruce prakticky nepoznáte. S váhou konkurenčních produktů nelze vůbec srovnávat. Plasty jsou na omak i pohled velmi levné a nevzbuzují žádný pocit komfortu. Zabručím, že nevadí. Nechci se nechat odradit rovnou prvním dojmem.

Boomerang B432

V balení nalezneme mimo zmíněného joypadu také oranžovou „čepičku“, kterou můžeme nasadit na křížový ovladač, popř. zelený „mini joystick“. Příslušenství jsem zavrhnul, jelikož jsem nikdy nic takového nepotřeboval. „Ten zelený kolík“ bych stejně musel obrousit pilníkem, jelikož výlisek plastu není žádná dokonalost, v jednom místě z něj trčí nemalý kus (na fotce vyfoceno tak, že to není vidět). Opravdu si nehodlám při mezigalaktických bitvách ještě roztrhnout prst. Krev fakt nesnáším, hlavně když je to krev moje. A já jsem přišel zachránit svět!

Boomerang B432

No nic, pokračuji dále. Opravdu se nenechám odradit. Vždyť jsem tyhle kousky zakoupil rovnou dva, a to se vyplatí! Připojuji joypad k CD32, vkládám kompilaci her, kterou jsem tady měl roky a zapínám konzoli. Po chvilkovém bzučení mechaniky se objevuje menu s volbami, já raději zkouším všechny možnosti, které mi dají odpoveď na funkčnost tlačítek. Jop, fungují, první dobrá zpráva.

Měli byste si gamepad koupit, pokud…

 • Chcete více ovladačů pro multiplayer
 • Potřebujete něco, co lze používat na Amize a dalších platformách
 • Nemáte cit v rukou

Neměli byste si gamepad kupovat, pokud…

 • Chcete něco ergonomického
 • Kupujete vždy to nejdražší a nejlepší

Ovládání je poměrně nepřesné a o ergonomii tento kousek slyšel asi viděl jen z vlaku.
Spouštím Alien Breed Special Edition ’92 a pomalu se prokousávám přes první level. Čeho si nejde nevšimnout je, že směrová tlačítka i akční jdou někdy velmi špatně mačkat. Není to úplně příjemné a nedaří se mi úplně vtáhnout do hry, když se musím soustředit, abych vše provedl správně, pod správným úhlem. No co, asi to je jen ze začátku a po čase to povolí. Zvyk je železná košile, sice se to říká, ale já mám po hodině hraní podivný pocit, že se to asi nezmění. Zkouším dále Project-X, Superfroga, ale stále mám problém s držením joypadu a jeho přesností. U ženský se říká, že je dobrý, když je za co chytnout, ale u toho kousku ani po delším čase fakt nevím, jak ho držet.

Kompatibilita:

 • Amiga
 • Commodore 64 / 128
 • Atari
 • MSX
 • Amstrad CPC / Schneider
 • Sega Megadrive / Genesis
 • Sega Master System

Boomerang B432

Abych to zkrátil, jeden večer jsem strávil s tímto kouskem a nezanechal ve mně ten nejlepší dojem. Sice mám kompatibilní ovladač pro konzoli Amiga CD32, ale radost z hraní mi opravdu nepřinesl. Asi lepším řešením, jak hrát hry na CD32 bude nějaký adaptér, kde půjde připojit joypad z Playstationa. Jaké máte zkušenosti vy?

Boomerang B432
Výrobce: MATT
Konektor: 9 pinový
Cena: 145 PLN (cca 840 CZK)
Váha: 102g
Rozměry: 14.5cm x 7.3cm x 2.8cm
Délka kabelu: 140 cm 

Boomerang B432, MATT

Kvalita zpracování - 50%
Ergonomie - 40%
Kompatibilita - 90%

60%

Joypad funguje, ale díky jeho kvalitě zpracování nevěřím v dlouhodobou funkčnost. Když vydrží, tak nevydržíte vy. Odnesou to vaše ruce. Ergonomie je opravdu příšerná.

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Napsat komentář

Back to top button