C64Novinky

Monstro Giganto je zajímavá PETSCII novinka

Úžasně vypadající hra pro Commodore 64, která pro vykreslení grafiky využívá PETSCII mód.

Převezměte kontrolu nad příšerou podle vašeho výběru a bojujte proti počítači a nebo jinému hráči. Kdo bude v této hře oslavován jako král Monstros, v síni slávy Monstro Giganto?

Vybrat si můžete z několika příšer, z nichž každá má své speciální dovednosti a pohyby. Jak si můžete všimnout na obrázku výše, hra disponuje opravdu originální grafikou, má obrovské animované postavy a najdeme zde více než 200 zdigitalizovaných slov, které doplňuje zajímavý soundtrack. Ukládání highscore a kompatibilita s normou PAL/NTSC také potěší.

Monstro Giganto je zajímavá PETSCII novinka

PETSCII je ASCII kód ​​počítače Commodore 64. Můžeme jej najít také pod názvem CBM-ASCII nebo PET-ASCII.

Jelikož vše výše popsané potřebuje slušný datový tok, hra běží výlučně z cartridge, jelikož z ní jsou nepřetržitě streamovaná data do počítače. Proto není dostupná pro disketovou mechaniku.

Ale je možnost při koupi stáhnout soubor .CRT soubor (formát GMOD2 a EasyFlash), který lze použít v emulátoru a nebo na skutečném hardware, jako je Ultimate 1541-II. Takže před koupí doporučuji udělat revizi svého hardware, jestli je kompatibilní.

Předobjednávku můžete provést na odkazu níže, kde je k vidění opravdu bohaté balení hry.

Další
Eshop
Zdroj
indieretronews.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button