AmigaInternetNovinky

Nový track Alive je pocta počítači Amiga

Track Alive je nejnovější hudební výtvor na hudební retro scéně. LukHash a Waveshaper jej před pár dny zveřejnili na streamovacích službách.

Oba hudebníci přiznávají, že měli v dětství Amigu. A je vidět, že na tuhle legendární platformu do dnešních dní nezapomněli.

LukHash, hudebník, skladatel a producent. Je velmi známý na retro scéně, díky jeho unikátnímu přístupu k hudbě. Jeho tvorba zahrnuje širokou škálu elektronických žánrů, včetně chiptune, synthwave, electro a dalších retro-inspirovaných stylů. Má unikátní styl, který spojuje moderní prvky s retro zvuky.

Waveshaper je švédský hudebník a producent specializující se na synthwave a retrospektivní elektronickou hudbu. Jeho hudební kariéra se vyznačuje vytvářením atmosférických a nostalgických skladeb, které přinášejí posluchačům dojem osmdesátých let.

Při poslechu tohoto moderního synthwave tracku budete mít chvílemi pocit, že posloucháte klasický MOD z devadesátých let. Ano, ten pocit tam je!

V tomto synthwave tracku „Alive“ se mísí naše láska k Amize, se vzpomínkami na naše dětství a zvuky s nízkým bit rate.
LukHash

Návrat do minulosti umocní nízké rozlišení některých samplů, které písničce přidají nepatrně drsný retro feeling. Tenhle mix zvuku z 90. let s moderním stylem je opravdu parádní.

Chiptune je unikátní styl elektronické hudby, který je známý jako čipová a nebo také 8bitová hudba. Při poslechu těchto skladeb se vracíme do dob dávno minulých. Hudebníci využívají zvukové vlastnosti starých počítačů a konzolí (GameBoy, C64, Atari 800XL aj.)

Jak se vám Alive líbí? Myslíte si, že to je pocta legendární Amize? Jestli máte nějaké své oblíbené chiptune/synthwave skladatele, dejte vědět do komentářů. Rád si poslechnu nové věci.

Další
LukHash BandcampWaveshaper Bandcamp

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button