Server

Recenze her z Excaliburu 7 #1

Dneska žádný nový článek ze světa retra nebude. Podíváme trochu do historie, tentokráte na pár recenzí z roku 1991.

S panem Ludvíkem, vydavatelem legendárního časopisu mám již několik let domluvu, že mohu zveřejňovat historické recenze na těchto stránkách. Nově vydané články se neukazují na hlavní stránce webu. Člověk trošku musí zabloudit cíleně jinam.

Jelikož starší čísla Excaliburu nejsou v úplně dobré kvalitě, tak většinu článků ručně opisuji, popřípadě si pomohu OCR programem a stejně s tím je dost ruční práce. V samotných časopisech je někdy dost hrubek, které se snažím opravit a nebo i nějaké touto mravenčí prací udělám sám. Tak buďte prosím shovívaví.

O čem všem si tedy můžete přečíst? Ne, nejedná se o celé číslo, ale několik recenzí jsem nově přidal na stránky. Níže je seznam s krátkým popisem a dole link, kde najdete vše na jedné hromadě.

Deuteros 

Pokračování sci-fi strategické videohry Millennium 2.2, které vydala společnost Activision pro Amigu a Atari ST. Někomu se líbí, druhému vůbec nesedne. Ale na druhou stranu má příběh opravdu zajímavý. A za vyzkoušení nic nedáte.
Deuteros

Enigma Force / Shadowfire

Jedna z mála recenzí pro 8mi bitové počítače. Akční adventure, kterou si můžete zahrát na ZX Spectru a C64.

Speedball II

Brutální sport budoucnosti, velká zábava, spousta možností ve hře. Prostě zábavná hra pro jednoho a nebo dva hráče.
Speedball II

Nightshift

Práce v továrně je docela makačka, práce v této továrně je totálně na palici. Budete se muset dost snažit, abyste nedostali padáka.
Nightshift

The Secret of Monkey Island

První díl úžasné a humorné adventurní série Monkey Island. Děj hry je zasazen do pirátského prostředí Karibského moře. Jestli máte rádi příbehy a dobrodružství, neváhejte, určitě se vám bude líbit.

Supercars II

Vžuuuuuuum! Parádní arkádová hra s malými autíčky pobaví malé i velké. V tomto díle je nově i trocha strategie, kdo má gamblerské sklony, bude potěšen.

Golden Axe

Legendární rubačka, každý pamětník si tuto hru určitě vybaví. Nemá cenu se více rozepisovat, níže najdete slibovaný odkaz. A nezapomeňte trpaslíkovi nakopat zadek!

To je pro tuto chvíli vše, jestli máte chvíli, udělejte si hrnek dobré kávy a vraťte se při čtení do zapomenuté minulosti.

Všechny recenze z časopisu Excalibur naleznete na adrese https://retro.flashback.cz/casopisy.

Je nějaká recenze na kterou do dnešního dne nezapomenete? Protože jste se s kamarádem u toho neskutečně smáli a vlastně vám bylo jedno o jaké hře pojednává?

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button